Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес BIMCO PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 04 квітня 2019, 13:36


2 - 4 квітня 2019 р. на базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний  медичний університет» відбувся VІ Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих вчених. Участь у форумі взяли представники навчальних закладів з різних країн,серед яких студенти  нашого коледжу. Учасники мали можливість поділитися своїми науковими здобутками та обговорити різні питання стосовно галузі медицини. Під керівництвом викладачаофтальмологіїРуслани Басараб студент ІІІ  курсу спеціальності «Лікувальна справа» Віталій Лунга виступив  із доповіддю: «Міопія тагіперметропія серед студентів Новоселицького медичного коледжу БДМУ за 2016-2018рр.» та отримав грамоту за оригінальне наукове дослідження. Під керівництвом викладача основ екології та профілактичної медицини Тетяни Кулик студентка ІІІ курсу спеціальності «Сестринська справа» Марина Маковей виступила з доповіддю: «Вплив житлових умов на рівень здоров’я мешканців гуртожитку Новоселицького  медичного  коледжу БДМУ» та отримала диплом за найкращу презентацію.

Членами журі кафедр роботи були оцінені на достатньо високому рівні.

Вітаємо ВАС!

 

 
Традиційний Вечір зустрічі в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 04 квітня 2019, 11:55

Протягом багатьох років в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ існує давня традиція – щороку 1 квітня запрошувати випускників різних поколінь у стіни Alma – mater. Отож, і цьогорічне 1 квітня не стало винятком. Новоселицький медичний коледж БДМУ гостинно відчинив свої двері для всіх випускників, які приїхали із різних куточків України до рідного навчального закладу.

У теплій атмосфері, насправді родинного свята, зібрались в актовій залі коледжу колишні студенти. У привітальному слові заступник директора з навчальної роботи Новоселицького медичного коледжу БДМУ Роман Ілліч Довганюк підкреслив, що коледж, не дивлячись на понад шестидесятирічну історію, є сучасним навчальним закладом, в якому бережуть традиції. На урочистості була присутня Новоселицький міський голова Нікорич Марія Іллінічна, яка протягом багатьох років сама була організатором свята. Вона зазначила, що у всі роки найбільшою гордістю коледжу є випускники, які прославляють його не тільки на теренах України, а й за її межами. Марія Іллінічна щиро побажала всім присутнім міцного здоров’я, родинного тепла та щасливої долі. А теперішнім студентам коледжу подарувала спортивний інвентар, що стало приємною несподіванкою для всіх.

У цей урочистий деньвинуватці свята мали нагоду знову повернутися у ті незабутні роки юності, які, як вони потім згадували, залишилися в пам’яті, як перше кохання, перші світанки, перші успіхи і невдачі. Щира посмішка, доброзичливий сміх, міцні обійми, дружні поцілунки, безмежна радість - все це було зримо присутнє в святковій залі, де панувала чудодійна атмосфера затишку і тепла.

Ювіляри усіх років переконували теперішніх студентів, що наш навчальний заклад найкращий, бо саме він дав їм старт у життя. А коледж, незважаючи на те скільки років пройшло - пролетіло чи то п’ятдесят, чи лише п’ять, пам’ятає кожного свого студента, радіє успіхам і безмежно пишається своїми випускниками.

Випускники ділилися своїми спогадами, дотепно відповідали на веселі запитання ведучих. Від щирого серця, від усієї душі бажали доброго здоров’я, щастя, успіхів своїм викладачам, колишнім одногрупникам та сьогоднішнім студентам, які уважно вислухали настанови. Своїми мелодійними голосами зачарували гостей свята солістки коледжу Гуцуляк Валерія, Бідяк Марина та випускниця 2018 року Чеука Христина. Справжньою окрасою свята став виступ заслуженого аматорського колективу танцю «Ватра» (керівник Штефанеса Кароліна). Хочеться нагадати, що багато років поспіль в колективі танцюють студенти коледжу. Імпульсивний, енергійний, пристрасний танець подарували всім присутнім учасниці колективу сучасного танцю «Акцент» під керівництвом Кодряну Альони. Наші сьогоднішні студенти вкотре довели, що в коледжі розвивають і підтримують творчі здібності студентів.

Шановні випускники, пам’ятайте, Ви завжди бажані гості в нашому рідному коледжі. До нових зустрічей 1 квітня!

Останнє оновлення на Четвер, 04 квітня 2019, 12:07
 
24 березня – Всесвітнїй День боротьби з туберкульозом PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 28 березня 2019, 14:21

27.03.2019 року відбулася зустріч студентів Новоселицького медичного коледжу БДМУ з учнями старших класів Боянської ЗОШ присвячена Всесвітньому Дню боротьби з туберкульозом.

В рамках тижня внутрішньої медицини викладач терапії Віра Мельник із студентами коледжу Губчак О.та Баран М. підготували для учнів цікаву презентацію з проблем туберкульозу та профілактики захворювання, поділились з присутніми інформацією про захворюваність та поширення туберкульозу у світі та в Україні.  

Не менш цікавим було проведення тренінгу посерцево-легеневої реанімації за європейськими стандартами. Інструктор Червоного Хреста, викладач Новоселицького медколеджу БДМУ Михайло Бушила продемонстрував присутнім основні елементи надання першої невідкладної медичної допомоги.

Зустріч проходила в теплій дружній атмосфері. Старшокласники уважно слухали, задавали питання, активно брали участь у тестовій вікторині,опановували навички надання невідкладної допомоги на манекені.

Останнє оновлення на Четвер, 28 березня 2019, 14:31
 
Студенти Новоселицького медичного коледжу БДМУ провели санітарно – профілактичну роботу з мешканцями м. Новоселиця PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 26 березня 2019, 15:53

 

24 березня 1882 року лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – бактерію у вигляді палички. На честь дослідника цей мікроорганізм названо паличкою Коха (туберкульозною паличкою). Дане відкриття дало можливість людству дослідити властивості збудника туберкульозу та працювати в напрямку синтезу ліків для адекватної терапії цієї небезпечної недуги.

Саме тому Всесвітньою організацією охорони здоров`я започатковано 24 березня кожного року вважати Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. Студенти Новоселицького медичного коледжу БДМУ не залишаються осторонь подібнихзаходів. З метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби, способів її профілактики, лікування, виявлення на ранніх стадіях студенти провели рейд санітарно-просвітницької роботи серед населення міста та його гостей. Мешканцям Новоселиці та прилеглих сіл роздавали буклети з основними проявами даного захворювання, тактикою поведінки у разі появи подібних ознак у знайомих, друзів, родичів. Студенти доступно розповідали про ті зміни у самопочутті, що повинні насторожувати людей та спонукати до звернення в лікувальні установи.

Освітянська спільнота нашого навчального закладу та студентство щиро дякують мешканцям міста за розуміння та належну увагу до профілактичної роботи студентів-медиків.

 
Студентська науково - пошукова конференція PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 26 березня 2019, 13:50

    Студентська науково - пошукова  конференція проводиться щорічно на базі Новоселицького медичного коледжу БДМУ з метою активізації дослідницької  роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців нового типу, залучення студентів для створення проектів нового зразка, для участі у науково-практичних семінарах та конференціях, загалому  різних формах науково-дослідницькоїроботи.

    Основними завданнями конференції є:

- виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей;

- стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді;

- формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей медицини;

- активізація науково-дослідницької роботи студентів.

   25.03.19 відбулася   студентська  конференція,  у якій  взяли участь 20 студентів з різних спеціальностей І-ІІ-ІІІ- ІV курсів. На ній   було  заслухано  виконані за поточний рік науково - пошукові студентські роботи, що є самостійними дослідженнями з актуальних питань теоретичної , практичної медицини та загальноосвітніх дисциплін.

Тематика конференції торкнулася широкого спектру проблем:

1. Серологічні реакції для серологічної діагностики (Матушевська І.- ІІ м/с, керівник Збиркот Л.О.)

2. Гомеопатія в дитячій практиці (Змошу К.- ІІ м/с, керівник Довганюк Р.І.)

3. Вплив ГМО  на підростаюче покоління (Дирда А.- ІІІ А ф., керівник Довганюк Г.Г.)

4. Профілактика туберкульозу у дітей (Кіцак Ю., ІV м/с, керівник Нестеровська Г.Р.)

5. Розповсюдження фонових і предракових станів серед жіночого населення Новоселицького району за 2015-2018 р.р. (Деревянська Н, ІІІ ак., керівники  Кукуряк О.І., Візітев І.Ю.)

6.  Молодіжний сленг в англійскій мові (Лукіян Д. – І ф., керівник Лупу А.В.)

7.  Динаміка захворюваності хвороб системи кровообігу – Самараш А.- ІV Б ф.,  керівник  Яценюк А.О., Банар О.О.)

8. Вплив житлових умов на рівень  здоров’я мешканців  гуртожитку Новоселицького медичного коледжу БДМУ( Маковей М. –ІІІ м/с, керівник   Кулик Т.М.)

9. Міопія та гіперметропія серед студентів Новоселицького медичного коледжу БДМУ     за 2016-2018р.р. (Лунга В. ІІІ А ф.,  керівник Басараб Р.П.)

10.Сучасні підходи до проблеми вакцинації у дітей (Пасат Л., ІV А м/с,  керівник Нестеровська Г.Р.)

11. Енергетичні напої – користь чи шкода? ( Богачік В., Галичанська Н., ІІ ф., керівник Плачинта І.М.)

12. Біблійні мотиви в творчості українських письменників    ( Яценюк О. ІІ А ф., керівник Скриндіца Г.Ф.)

13. Стрес  та наслідки стрессу у повсякденному  житті. (Гончаров О. ІІ Б ф., керівник Плачинта І.М.)

14. Таємниці англійських ідіом (Гуцуляк В., І ф.г, керівник Лупу А.В.)

15.  Чому підлітки курять?  ( Кречун Е., Батовський Б. - І ф., керівник  Кочервей В.Б.)

16.  Поширення та вивчення ускладнень при симптомі «гострий живіт» по Новоселицькому районі ( Баран М., ІV А м/с , керівник Несторяк Н.І.)

17. Українська вишиванка (Галичанська А., І м/с, керівник Соколова А.Ю).

18. Моя мала батьківщина. Пошуки, проблеми, розиток. (Рижко Л., І ф., керівник Соколова А.Ю).

   Серед представлених робіт найкращими були відзначені доповіді студентів:  «Міопія та гіперметропія серед студентів Новоселицького медичного коледжу БДМУ     за  2016-2018р.р.» (Лунга В. ІІІ А ф.,  керівник Басараб Р.П. )  та  «Вплив житлових умов на рівень  здоров’я мешканців  гуртожитку Новоселицького медичного коледжу БДМУ» ( Маковей М. –ІІІ м/с, керівник   Кулик Т.М.). Адже вони 02.04.19 мають брати участь у Міжнародному медико-фармацевтичному конгресі студентів та молодих учених на базі БДМУ.

Дипломами   та  подарунками  нагороджувались всі  студенти, оскільки їхні роботи були виконані на високому методичному рівні і відповідали таким вимогам, як – от: значна наукова цінність роботи, якісне викладення, чітке ілюстративне оформлення, вичерпні відповіді на питання.

Останнє оновлення на Вівторок, 26 березня 2019, 14:42
 
Оголошення PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 19 березня 2019, 14:40

 
Глаукома: -що має знати пацієнт щоб не втратити зір PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 14 березня 2019, 15:57

З 6 по 12 березня проходив Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою, адже глаукома – це одне з важких захворювань, яке призводить до неминучої сліпоти.

  Найбільша проблема втрати зору від цієї хвороби полягає в тому, що вона протікає непомітно, поступово, і у більшості випадків безсимптомно. За сумною статистикою, глаукома вражає понад 2% населення всіх країн світу старше 40 років. Отже, протягом цього тижня в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ проводився тиждень, присвячений боротьбі та профілактиці глаукоми. Викладач офтальмології Басараб Руслана Петрівна зі студентами IIIкурсу групи Б спеціалізації «Сестринська справа» провели студентську конференцію «Причини, наслідки та профілактика глаукоми», під час якої студенти ознайомились з основними симптомами  хвороби та принципами надання невідкладної медичної допомоги при гострому нападі глаукоми.

14 березня студенти III курсу спеціалізації «Акушерська справа» разом з викладачем Басараб Русланою Петрівною провели флеш-моб на вулицях  Новоселиці «Глаукома - неминуча сліпота», під час якого мешканців міста ознайомлювали з цією недугою та її жахливими наслідками, роздавали буклети з профілактичною інформацією. Також рекомендували відвідати окуліста з профілактичною метою.

Втрату зору можна  уникнути, якщо своєчасно звернутися до лікаря!

Більше фото ви зможете знайти на сторінці в фейсбуці

Останнє оновлення на Четвер, 14 березня 2019, 16:18
 
Відзначення 205 річниці з Дня народження Тараса Шевченка PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 12 березня 2019, 15:20

9 березня минає 205 річниця з Дня народження відомого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка.

Великий Кобзар – гордість нації, душа народу, наша велич і краса. Невмирущі твори національного Пророка – це своєрідна життєва програма для кожного свідомого українця у нашій багатонаціональній сімї.

Щороку студенти коледжу відзначають роковини народження Тараса Григоровича Шевченка. Ось і тепер багато юнаків і дівчат взяли активну участь у районних заходах, зокрема у конкурсі декламаторів поезій Шевченка. Із медсестринської групи: Галичанська Ангеліна, Боганюк Альона та із фельдшерської групи – Батовський Богдан та Кармазенюк Дмитро.

Результати виявилися досить позитивними, оскільки Галичанська Ангеліна - студентка І курсу спеціалізації «Сестринська справа» виборола ІІ місце, Батовський Богдан - студент І курсу спеціалізації «Лікувальна справа» отримав ІІІ місце.

А у стінах рідної Almamater також пройшли цікаві, змістовні заходи, приурочені 205 річниці до дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

В бібліотеці навчального закладу була організована виставка художніх творів Т. Г. Шевченка та репродукцій його картин, а студенти перших - других курсів підготували стіннівки, присвячені творчості Кобзаря. Студенти І курсу спеціалізації «Сестринська справа» запросили всіх першокурсників на годину спілкування: «Шевченко це гордість нації – душа народу». Присутні були зачаровані дійством, яке відбувалося в бібліотеці Новоселицького медичного коледжу БДМУ. Адже І медсестри разом куратором групи Несторяк Наталією Іванівною, викладачем української мови та літератури Скриндіцею Галиною Феодосіївною підготували літературно – музичне свято, присвячене Дню народження Тараса Шевченка. Студенти інсценізували життєвий шлях Митця, виразно, з почуттями читали його вірші та присвячували Пророку слова своїх творів. В заході брали участь студенти І курсу спеціалізації «Сестринська справа»: Боганюк Альона, Беженар Іванна, Берник Надія, Галичанська Ангеліна, Когут Лілія, Ткачук Анастасія, Черній Тетяна, Бамбура Крістіна, Балащук Емілія, Жоян Тарас, Черновський Сергій, Найченко Анна, Когут Лілія, Коханська Юлія. До читання поезій Кобзаря залучились студенти І курсу, а саме: Батовський Богдан, Бендарчук Ян, Кармазенюк Дмитро, Осовська Зінаїда, Любчич Єлізавета, Нагірная Анастасія, Кречун Євген, Галак Даніїїл. Дякуємо всім за чудовий захід.

Більше фото ви зможите знайти на сторінці в фейсбук

 
День народження Володимира Івасюка PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 12 березня 2019, 14:58

4 березня 2019 року студенти Новоселицького медичного коледжу БДМУ вшановували пам'ять видатного українського композитора, поета Володимира Івасюка. За своє коротке життя Митець встиг зробити чимало, його творча спадщина нараховує майже 150 пісень, камерні твори, симфонічні сюїти, музику для театральних постанов. Однак під час заходу студенти говорили про Володимира Івасюка не тільки як про Музиканта, а й як про особистість, українського патріота, друга. Студенти І курсу спеціалізації «Лікувальна справа» підготували презентацію про життя та творчість Івасюка. А наприкінці заходу всі разом, студенти та викладачі, заспівали славетну, чарівну пісню «Червону Руту».

Більше фото ви зможите знайти на сторінці в фейсбук 

Останнє оновлення на Вівторок, 12 березня 2019, 15:20
 
Дорогі наші дівчата, колеги, співробітниці! PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 07 березня 2019, 23:28

   Дорогі наші дівчата, колеги, співробітниці!

       У цей святковий день – 8 березня хочеться привітати всіх Вас з гарним і єдиним святом, що відзначається у всьому світі, з жіночим днем. Весна в цей день особливо прекрасна, природа особливо гарна, сонце найяскравіше і небо найчистіше, а на душі тепло від Ваших поглядів і зворушливих посмішок. Так нехай і Ваші обличчя в цей день залишаться найщасливішими на всій земній кулі, найсвітлішими і радісними.

Щастя Вам і кохання, чоловічої підтримки й турботи!

Шановні колеги жіночої статі!
Бувайте здорові, бувайте багаті!
Мужчини несуть Вам і квіти, й серця –
Не тільки у свято – щодня, без кінця.
Вам щиро бажаєм здоров`я міцного,
Надії на краще й підтримки від Бога.
Хай успіхи Вас у житті не минають
І усмішки в Ваших очах розквітають!


З повагою директор НМК БДМУ                                       Р.І.Романюк

 
Краща медична сестра коледжу 2019 року PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 05 березня 2019, 13:41

З 25.02 по 01.03.2019р. в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ відбувся конкурс фахової майстерності «Краща медична сестра коледжу 2019 року»

серед студентів - випускників спеціальності «Сестринська справа» ОКР «Молодший спеціаліст»

У конкурсі взяли участь 8 конкурсанток – студентки 4 курсу спеціальності «Сестринська справа».

Оцінювали роботу члени журі, до складу якого входили викладачі з медсестринства в хірургії , медсестринства у внутрішній медицині та, медсестринства в педіатрії .

“Конкурс” проводився у 2 етапи:

1 етап – тестування (теоретична частина).

Для проведення конкурсу підготовлено 4 варіанти тестових завдань по 150 запитань у кожному. Всім конкурсантам пропонується один варіант тестових завдань, який визначається в день конкурсу жеребкуванням. Комплект тестових завдань охоплює матеріал з таких предметів: основи сестринської справи, медсестринство у внутрішній медицині, хірургії, педіатрії, невідкладні стани.

Тривалість проведення тестування 112 хв. (45 сек. на 1 тест).

Форма проведення тестування – комп’ютерна(on-line)

2-й етап – виконання практичних навичок з клінічних дисциплін:

ü  основи сестринської справи, медсестринство у внутрішній медицині;

ü  медсестринство в хірургії;

ü  медсестринство в педіатрії;

Учасник виконує по 2 навички з кожної дисципліни (усього 6 навичок однакових для кожного учасника конкурсу, які визначаються шляхом жеребкування в день конкурсу). За основу прийнято перелік навичок, відповідно кваліфікаційної характеристики спеціальності «Сестринська справа».

Тривалість підготовки та демонстрації практичних навичок з кожної окремої дисципліни 15 хвилин.

Загальні результати конкурсу:

У номінації «За кращі знання та вміння у внутрішній медицині»: Баран Марина Леонідівна.

У номінації «За кращі знання та вміння у хірургії»: Пасат Ларина Валентинівна.

У номінації «За кращі знання та вміння у педіатрії»: Іліуц Тетяна Іллівна,

Кочервей Валерія Володимирівна.

Переможець конкурсу: Гончарук Альона Сергіївна – 4 А м/с.

На переможницю конкурсу тепер чекає нове випробування - регіональний етап конкурсу.

Адміністрація коледжу щиро вітає Альону Гончарук і бажає їй подальших успіхів в навчанні та у житті.

Більше фото ви зможете знайти на сторінці в фейсбуці

Останнє оновлення на Вівторок, 05 березня 2019, 15:25
 
Прощальний бенефіс майбутніх випускників Новоселицького медичного коледжу БДМУ 2019 року! PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Понеділок, 04 березня 2019, 09:48

21 лютого 2019 року на свій прощальний вечір запросили дружню студентську родину, батьків та викладачів цьогорічні випускники коледжу, які підготували надзвичайно цікаву видовищну програму, присвячену студентському життю. ІV А і Б медсестри та ІV А і Б фельдшера дивували глядачів своїми артистичними здібностями, зачаровували мелодійними піснями та запальними танцями, у яких брали участь не тільки студенти, а й їхні невтомні куратори груп. Нікого не залишили байдужими цікаві та смішні сценки у виконанні випускників коледжу. Море позитиву і гарного настрою подарували виступи всім глядачам. Протягом усього вечора з уст випускників лунали щирі слова вдячності викладачам за їхню мудрість, доброзичливість, майстерність і високий професіоналізм. Студенти добре усвідомили, що їхнє життя у рідній Almamaterце не тільки складний навчальний процес, це невтомна і кропітка праця мудрих наставників – викладачів, які протягом чотирьох років розуміють, що юна душа може розкритися від вимогливого і теплого материнського слова.

Впродовж чотирьох років поруч з майбутніми випускниками були їхні куратори: Візітев Ірина Юхимівна, Скриндіца Галина Феодосіївна, Яценюк Аліна Олексіївна та Збиркот Леонід Олексійович, які зуміли прихилити до себе юні серця, змоги виховати молодих людей так, що вони завжди будуть з гордістю відзначати: «Ми пишаємося, що є випускниками Новоселицького медичного коледжу БДМУ, бо тут нам дали ґрунтовні знання, нас любили і поважали та ставилися до нас, як до талановитих особистостей».

Атмосфера невимовного щастя, затишку, світла і душевного тепла у цей лютневий холодний день панувала в урочистій залі, де усім було весело і радісно.

 
День Небесної сотні PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 28 лютого 2019, 11:58

 

Сторіччями здригався мій народ

Від ярм, від зрад й кривавих заворушень,

І мову як духовний ополот

Втирали в бруд прямісінько у душах.

Шевченко вмер. І Лесі вже нема.

Є незалежність. Є уже свобода.

І все одно ще темно від примар.

І все одно щось гірко труїть воду.

Протягом 18-22 лютого 2019 року в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ проводилась низка заходів, присвячених пам'яті Героїв Небесної сотні, людей, які своїм життям навчили нас відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ. Вони назавжди змінили нашу Україну та народ, підняли національний і патріотичний дух людей. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і прагнення до справедливості. Кожен з них здійснив особистий подвиг, віддавши найцінніше – своє життя заради нової України.

18 лютого студенти І – ІІ курсу долучились до Всеукраїнської тихої акції «Ангели пам’яті», яка була присвячена пам’яті розстрілів Героїв Небесної Сотні. 20 лютого викладачі коледжу та студенти ІІІ курсу спеціалізації «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» взяли участь у мітингу – реквіємі, який відбувся у районному будинку культури м. Новоселиця. Всі студенти та викладачі коледжу протягом тижня мали змогу ознайомитись з тематичною виставкою фотоматеріалів та переглянути відеофільми, що висвітлюють трагічні події лютого 2014 року.

20 лютого 2019 року студенти І курсу спеціалізації «Лікувальна справа» провели відкритий виховний захід «Герої не вмирають!», де ознайомили присутніх з хронологією подій п’ятирічної давнини, зі сторінками життя Героїв Небесної сотні. Захід розпочався з вшанування пам’яті загиблих на Майдані хвилиною мовчання. Студенти декламували вірші, переглядали хроніку трагічних подій на Майдані.

Маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність.

Слава Україні!

Героям слава!

Останнє оновлення на Четвер, 28 лютого 2019, 12:32
 
Районний конкурс читців-дипломаторів поезії Шевченка PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 26 лютого 2019, 12:09

Борітеся – поборете, Вам бог помагає!

За вас правда, за вас сила І воля святая!

Тарас Григорович Шевченко

Великий Кобзар – гордість нації, душа народу, наша велич і краса. Невмирущі твори національного Пророка – це своєрідна життєва програма для кожного свідомого українця у нашій багатонаціональній сім’ї.

Щорічно в березні ми з великою вселюдською повагою вшановуємо пам'ять генія української нації, поета-революціонера, демократа – Тараса Шевченка. 23 лютого 2019 року, з метою відзначення 205 - річниці від дня народження митця, в районному Будинку культури м. Новоселиця пройшов районний огляд-конкурс читців – декламаторів. Студенти коледжу активно взяли участь у творчій події, продемонстрували свої мистецькі таланти у вмінні гарно та виразно декламувати поезію Тараса Шевченка.

Слухачі та поважне журі мали можливість почути з уст конкурсантів вірші, написані Шевченком у різні періоди його творчості. У конкурсі виявили бажання взяти участь першокурсники нашого коледжу. Із медсестринської групи: Галичанська Ангеліна, Боганюк Альона та із фельдшерської групи – Ботовський Богдан та Кармазенюк Дмитро. Учасники конкурсу емоційно та зворушливо читали твори Кобзаря. Виступи оцінювало поважне та досвідчене журі, яке було приємно вражене виступами наших студентів та гідно оцінило їх. Отож, вітаємо переможців:

ІІ місце – Галичанська Ангеліна;

ІІІ місце – Батовський Богдан!

Вітаємо учасників та переможців!

 

Останнє оновлення на Вівторок, 26 лютого 2019, 13:37
 
Вітаємо нашого випускника Олександра Мельника PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 14 лютого 2019, 13:20

5

Приємною радістю для студентів та викладачів Новоселицького медичного коледжу БДМУ став перегляд програми «Голос країни» 10 лютого 2019 р., адже учасником конкурсу був наш випускник Олександр Мельник. Здійснилася дитяча мрія юнака, він, успішно закінчивши наш навчальний заклад, вступив до Буковинського Державного медичного університету. Проте музика завжди займала особливе місце в серці юнака. Коли випала нагода здійснити свою мрію і утвердитися не тільки як лікар, а й співак, Олександр без вагань взяв участь в конкурсі «Голос країни». Зі слів юнака, він вийшов на сцену, для того щоб надихнути своїх маленьких пацієнтів: «Я хочу стати героєм для своїх пацієнтів». Для нас, ти Сашко, уже герой та переможець. Ми пишаємось тобою і бажаємо здійснення всіх твоїх мрій.

 
Зустріч студентів з медиками PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 14 лютого 2019, 12:26

1-min

На базі Новоселицького медичного коледжу БДМУ 07.02.2019 року відбулося зустріч студентів з медиками – інструкторами навчально-тренувального відділу Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Представники цього відділу: лікар Руслан Семенович, та фельдшер Анастасія Шкварчук провели тренінг – навчання серед студентів 4-х курсів спеціальності «Лікувальна справа» та «Сестринська справа». Під час зустрічі студенти-медики активно приймали участь у проведенні тренувальних реанімаційних заходів, задавали багато цікавих питань. Зустріч пройшла в доброзичливій, теплій атмосфері.

 
Зустріч студентів з працівниками Чернівецької поліції. PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
П'ятниця, 01 лютого 2019, 13:02

IMG 4290-min 1

 

31.12.2019 року до Новоселицького медичного коледжу БДМУ з дружнім візитом завітали представники Чернівецької поліції.

На базі нашого навчального закладу було проведено просвітницьке заняття в стилі прес-конференції, на якому представники правоохоронних органів розповіли студентам про складну і цікаву роботу “вартових закону і порядку”. Студенти коледжу, із захопленям слухали інформацію про життя і трудові будні поліції, та мали змогу задати питання стосовно специфіки їхньої роботи.Працівники поліції ознайомили студентів зі спеціальними приладами та засобами, які вони використовують у своїй щоденній праці. Цікавим сюрпризом було знайомство з чотирилапим другом поліцейських - Альфою, яка допомагає кінологам у пошуках і розкритті важких злочинів. Тепла зустріч залишила багато приємних вражень, і навіть дехто із студентів виявив бажання в майбутньому стати поліцейськими. Студенти та викладачі, які були присутні на цьому заході, висловлюють велику вдячність працівникам поліції за таку цікаву і натхненну розмову та бажають їм наснаги і успіхів в охороні громадського порядку. 

Більше фото ви зможете знайти на сторінці в фейсбуці

 
«Історія медицини» PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 31 січня 2019, 16:00

IMG 4285-min

 

31.01.2019 року викладачем Бойку В.А. було проведене відкрите заняття з англійської мови на тему: «Історія медицини» у ІІІ А м/с групі. Заняття проводилось у формі вікторини, де студенти мали можливість розвивати свої навички говоріння за допомогою конкурсу «Quiz», «Knowledgeofvocabulary», письма – «Degreesofadjectives», слухання – «Itisinterestingtoknow». Студенти були обізнані, активні, давали поширену відповідь, доповнюючи один одного. Панувало атмосфера доброзичливості, зацікавленості до англійської мови. Молодий викладач провів заняття згідно методичної розробки, дав об’єктивну оцінку знанням студентів з даної теми.  

 
Випуск спеціалістів «Акушерська справа» - 2019 року PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
П'ятниця, 25 січня 2019, 12:58

IMG 3994-min

Випуск спеціалістів «Акушерська справа» - 2019 року

24 січня 2019 року в святково прикрашеній залі Новоселицького районного будинку культури відбулося традиційне для цієї пори року свято – 107 випуск молодших медичних фахівців Новоселицького медичного коледжу БДМУ. Зі стін навчального закладу в далеку дорогу життя вирушили випускниці - майбутні акушерки.Скільки світла, добра і тепла у слові акушерка, яка це дивовижна і напрочуд милосердна професія, пов’язана із найсокровеннішим - таїнством народження дитини. Завдяки дбайливим, вправним і добрим рукам акушерок, відбувається справжнє диво – у світ приходить нове життя.

IMG 4084-min

Зі щирими словами до випускниць звернувся директор Новоселицького медичного коледжу БДМУ Романюк Руслан Ілліч, який привітав випускниць з важливою подією у їхньому житті та наголосив, що вони зробили гідний вибір професії, а отриманні знання допоможуть у майбутній медичній діяльності. Руслан Ілліч висловив слова вдячності всьому педагогічному колективу за їх невтомну працю, ґрунтовні знання, що допоможуть випускницям у майбутній медичній діяльності і за ту часточку душі, яку педагоги вклали в кожного студента.

Найвідповідальнішою та найочікуванішою миттю урочистості було вручення дипломів. Наказ по Новоселицькому медичному коледжу БДМУ про присвоєння кваліфікації проголосив заступник директора з навчальної роботи Роман Ілліч Довганюк. Почесне право зачитати клятву випускника Новоселицького медичного коледжу БДМУ доручили Петрюк Ользі.

По-материнськи схвильовано до випускниць звернулась куратор групи Богачик Аделіна Леонідівна, яка побажала ясної, спокійної долі, стати успішними в житті та отримувати задоволення від професійної діяльності. Не менш щирими були побажання щасливого життя від мами випускниці – Костащук Валентини Василівні, а від студентів зворушливо виступила – Костащук Діана.

Як завжди, учасники художніх колективів коледжу причарували всіх присутніх своїми номерами.

В залі лунало багато приємних, теплих слів для випускників, всі присутні побажали гордо нести звання студента Новоселицького медичного коледжу БДМУ і назавжди в серці зберегти спогад про це свято, рідний коледж, викладачів та одногрупників. А ми, сподіваємося, ще не раз почуємо про їхні успіхи та перемоги на професійній ниві.

 
День Соборності України PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 22 січня 2019, 14:16

koli-den-sobornosti-ukraїni-2017-3

22 січня відзначается річниця з часу проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Нині Україна знову бореться за свою Соборність. Ми розуміємо, що непростим і довготривалим буде шлях до відновлення наших кордонів, до порозуміння між Заходом і Сходом. Українці згуртувались, аби відстояти свою незалежність, територіальну цілісність держави.

Вітаючи з Днем Соборності України, бажаємо всім нам миру, сили та енергії для того, щоб успішно пронести естафету волелюбності й єднання у майбутнє.

 
Міжнародний день обіймів PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Понеділок, 21 січня 2019, 14:48

image004

Міжнародний де́нь обі́ймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято з'явилося в 70-х роках XX століття, сформувавшись в студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі. Саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

 
Святкування Нового Року PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 27 грудня 2018, 14:57

IMG 3500-min

 

20 грудня 2018 року в актовій залі Новоселицького медичного коледжу БДМУ відбулося святкування Нового Року. Феєрично розпочали святкову концертну програму ведучі Гринчак Катерина, Кваснюк Тая, Єфтенієв Максим та Лунга Віталій, вони щиро привітали присутніх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим. Їхній веселий казковий настрій зачарував всіх навколо. Новорічно – різдвяну атмосферу перехопили та підтримали господар з господинею - Яценюк Олексій та Галичанська Ангеліна. Вони радо зустрічали щедрівників, адже які ж новорічно-різдвяні свята без щедрівок. Зі сцени звучали сердечні новорічні вітання, мелодійні пісні у виконанні Бідяк Марини, Галичанської Ангеліни, Бернік Надії, Скакун Елі, Осовської Зінаїди та Гуцуляк Валерії. Справжніми комедіантами, знавцями неординарних життєвих ситуацій, виступили Лунга Віталій, Дирда Адріан, Батовський Богдан, Кармазенюк Дмитро, Бернік Надія, Галичанська Ангеліна та Черновський Сергій, продемонструвавши талант та любов до гумору. Нікого не залишили байдужими танцювальні номери. Всім сподобався запальний молдавський танець у виконанні дівчат ІІІ Б медсестринської групи та юнаків ІІІ А фельдшерської групи. Вразив сучасний танець, який подарували присутнім ІІІ А медсестри, також викликав шквал емоцій гуцульський танець, у виконанні дівочого колективу «Ватра». Проте найбільше симпатіїглядачі віддали танцюристам ІІІ А фельдшерської групи, отримавши неабияке задоволення від хореографічного номеру «Лебедине озеро». Отже, протягом концерту в залі ніхто не нудьгував, вдячні глядачі бурхливими оплесками дякували аматорам за цікаві виступи. Насамкінець, всіх присутніх привітали Дід Мороз та його онучка Снігуронька, вони і самі були активними учасниками концертної програми.

А на завершення студенти коледжу взяли участь у новорічному балі - маскараді.

Тож хай у кожного з Вас Новий Рік буде щасливим і радісним, наповненим по самі вінця чарівною зимовою казкою.

Останнє оновлення на П'ятниця, 28 грудня 2018, 11:50
 
Відкритий урок з педіатрії PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 13 грудня 2018, 13:38

IMG 2954-min

13.12.18 на базі кабінету доклінічної підготовки в ІV А групі спеціальності «Лікувальна справа», під керівництвом Галини Довганюк, проведено підсумкове заняття з педіатрії у формі гри «Найрозумніший». Захід проведено у декілька турах. Студенти згадували анатомо-фізіологічні особливості дитячого організму, за допомогою мультимедійних ілюстрацій визначали діагноз та діагностичні критерії дитячих повітряно-краплинних інфекцій та опановували практичні навички з педіатрії.

На останньому турі студенти висловлювали поради заслуженого педіатра, доктора Євгенія Комаровського.

Найкращими були Адріана Аштефаноає, Штефан Токіца - І місце;

Юля Мельничук – ІІ місце; Єрика Паскарюк- ІІІ місце.

Всі переконалися, що використання ігор при проведенні практичних занять з в педіатрії є ефективним засобом у поліпшенні академічної успішності, засобом активізації творчої пізнавальної діяльності студентів медичного коледжу.

 
"Козацькі забави" PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Середа, 12 грудня 2018, 12:05

IMG 2430-min

 

    6-го грудня 2018 року в Новоселицькому медичному коледжі  БДМУ було проведено розважальну-спортивну гру «Козацькі забави», яка присвячена Дню Збройних Сил України.

  Цікава програма, насичена різноманітними спортивними конкурсами, була запропонована викладачами фізичного виховання та Захисту Вітчизни.В спортивних змаганнях взяло участь 6 команд фельдшерських груп, а вболівали за них студентки медсестринських та акушерських груп, які своїми гучними оплесками підтримували дух суперництва юнаків.

  Між конкурсами всіх присутніх своїми музичними здібностями причаровували солістки коледжу. Козацькі забави пройшли жваво і весело, кожен учасник намагався здобути перемогу та бути кращим. За грою уважно стежило компетентне журі, яке підрахувавши бали оголосило результати змагання.

  Таким чином, перемогу здобула команда юнаків IV-Б фельдшерської групи. Вітаємо переможців!

 

IMG 2811-min

Останнє оновлення на Середа, 12 грудня 2018, 12:11
 
Всесвітній День боротьби зі СНІДом PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 10 грудня 2018, 12:48

 

Молодь за здоровий спосіб життя!

З 26 по 30 листопада 2018 року напередодні Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ проводився тиждень «Молодь за здоровий спосіб життя!».

СНІД – одна із найважливіших і трагічніших проблем, що виникла перед людством наприкінці XXстоліття і залишилася Чумою XXIстоліття. Україна за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу займаю одне з перших місць у східноєвропейському регіоні. Тому вчасна діагностика ВІЛ-інфекції збереже життя мільйонам людей.

Протягом цього тижня проводилась низка просвітницьких заходів, які були присвячені проблемам ВІЛ/СНІДу. Отож, в понеділок 26 листопада був проведений конкурс плакатів «Ми проти СНІДу». Студенти відобразили своє розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу за допомогою інформативних ілюстрацій. Під час години спілкування «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя!» студенти І курсу спеціальності «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» були ознайомлені з гіпотезами виникнення захворювання, зі шляхами передачі та проявами захворювань. Куратори провели анонімне анкетування «Що ми знаємо про ВІЛ/СНІД» на початку заходу та після нього. Було дуже приємно дізнатись, що рівень обізнаності студентів став вищим.

У вівторок, студентам ІVкурсу спеціальності «Лікувальна справа» демонструвалися відеофільми на тему СНІДу в Україні та світі. Студенти з цікавістю переглядали фільми та ділилися враженнями.

В середу 28 листопада викладачі акушерства – гінекології провели студентську конференцію «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас!» для студентів ІІІ курсу спеціальності «Акушерська справа» та «Сестринська справа».

IMG 2054-min

29 листопада студенти ІІІ курсу групи А спеціальності «Лікувальна справа» Михайєса Олеся та Лунга Віталій відвідали Новоселицький ліцей, в якому також проходив тиждень «За здоровий спосіб життя». Вони ознайомили школярів з презентацію на тему ВІЛ/СНІД. На завершення заходу було проведено вікторину, під час якої школярі продемонстрували високі знання щодо профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу. Присутні вчителі гідно оцінили високі знання студентів та цікаву інформацію. Адже це не перший раз, коли студенти Новоселицького медичного коледжу проводять просвітницьку роботу серед школярів Новоселицького району.

Не менш цікавим був флеш – моб серед жителів міста Новоселиця, під час якого студенти ІІІ Б фельдшерської групи проводили соціологічне опитування та інформували пересічних громадян про ВІЛ та СНІД як усно, так і за допомогою буклетів. Бонусом акції було безкоштовне розповсюдження заходів контрацепції.

Завершальним етапом акції було проведення відкритого виховного заходу «СНІД: сторонніх не повинно бути!» для студентів І – ІІІ курсів, який підготували студенти ІІІ - Б фельдшерської групи. Ведучі зі сцени ознайомили з невтішними даними статистики про розповсюдженість ВІЛ/СНІДу на Україні, продемонстрували пізнавальну презентацію, декламували до болю вражаючі вірші та в цікавій формі ознайомили присутніх, що відбувається з імунітетом при ВІЛ – інфікуванні.

Головна мета проведення тижня – звернути увагу студентів на проблему СНІДу не лише з медичного погляду, а й в аспекті сприйняття хворих на цю недугу в соціумі. Недаремно символом цього дня є червона стрічка як знак толерантного ставлення до них. Саме таку стрічку ще з ранку отримав кожен студент і викладачі коледжу. В рамках проведення акції студенти коледжу та мешканці нашого міста отримали багато інформації про СНІД та його наслідки, про необхідність боротьби з цією страшною хворобою.

Тож не псуймо і не ускладнюймо собі життя, воно і так нелегке. Не спішімо спробувати надто багато одразу, бо все ще попереду, а СНІД в одну мить може перекреслити прекрасні життєві плани. Цінуймо кожну хвилину, бо живемо ми тільки один раз. Не втрачаймо життя, адже єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу – це ми самі!!!

 

IMG 2198-min

Останнє оновлення на Понеділок, 10 грудня 2018, 17:46
 
Конференція на тему «Гострі ускладнення цукрового діабету». PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 04 грудня 2018, 12:26

IMG 2123-min

03.12.2018 р. в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ проведена конференція на тему «Гострі ускладнення цукрового діабету». Цукровий діабет – це захворювання, яке характеризується порушенням вуглеводного обміну, обумовленим абсолютною або відносною недостатністю інсуліну, яке проявляється порушеннями всіх видів обміну речовин і патологічними змінами в різних органах і системах. Серед ендокринних захворювань займає 1 місце, невпинно прогресує у всьому світі і в Україні, за рахунок збільшення хворих дітей і осіб молодого віку. В Україні прийнята президентська програма «Цукровий діабет» , яка направлена на профілактику, своєчасну діагностику і лікування цього захворювання. Воно приводить до стійкої втрати працездатності, ранньої інвалідизації та смерті хворих. При важкому перебігові цукрового діабету хворі можуть померти саме від гострих його ускладнень. З метою поглиблення знань випускників нашого навчального закладу з даної патології студентками IV – Б ф. гр. Єфтемій О., Бурдейною А., Самараш А., Ілаш А. було акцентовано увагу на проявах перед коматозних станів та диференціальній діагностиці   гіперглікемічної, гіпоглікемічної та гіперосмолярної ком. Також чітко представлені алгоритми невідкладної допомоги пацієнтам при цих ускладненнях та принципи дієтотерапії цукрового діабету. Керівник – викладач предмету «Внутрішня медицина» Банар О.О.

IMG 2121-min

Останнє оновлення на Вівторок, 04 грудня 2018, 13:32
 
Тиждень екології та мікробіології PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 03 грудня 2018, 10:02

 

IMG 1949-min 1

У рамках проведення тижня екології та мікробіології, 27.11.2018 в коледжі відбувся брейн-ринг на кращі знання по всьому курсу з основ екології та профілактичної медицини між 2А 2Б фельдшерськими та з 3 акушерською групами. Конкурс проводився в дружній атмосфері, питання вирішувались швидко та якісно. Відповіді були повні, змістовні. Студентам було цікаво, виграла в змаганні 2Б фельдшерська група. Студенти отримали заохочувальні призи та дякували Тетяні Миколаївні Кулик за знання, а своїм суперникам за участь та підтримку.

IMG 2102-min

29.11 2018 відбулась конференція з основ мікробіології на тему: «Грип, застуда, ГРВІ», яку проводив Леонід Олексійович Збиркот в 2А фельдшерській групі. Наголошувалось на актуальності цієї теми особливо в зимовий період, приділялась увагу засобам профілактики. 30.11.2018 проводився конкурс на кращій санбюлетень на тему: «Ми за здоровий спосіб життя».

 
Студентська конференція з педіатрії PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 19 листопада 2018, 14:26

  IMG 1809-min

  19.11.2018 р. на базі коледжу була проведена студентська конференція з педіатрії по темі: «Годування дітей раннього віку». Студенти ІІІ –А групи спеціальності «Лікувальна справа» підготували цікаві слайдові презентації по темі. З вступним словом виступила  викладач педіатрії, методист коледжу Довганюк Г.Г. , яка  висвітлила  мету проведення даної конференції

Правильне харчування дітей не тільки має соціальне значення, а є визначальним фактором усього наступного розвитку дитини. Стан здоров’я дітей, рівень захворюваності і смертності немовлят перебувають у прямій залежності від якостей харчування.

Повноцінне життя це – здоров’я.

Для здоров’я дитини необхідно:

-                    правильний догляд;

-                    харчування;

-                    виховання.

Домінуюче значення у цьому належить вигодовуванню дитини.

   Однією з важливих задач середнього медичного працівника є навчання матерівраціональному вигодовуванню дітей; організація раціонального харчування дітей удошкільних закладах та в школах.

Цікава інформація була продемонстрована у таких презентаціях:

  1. Грудне вигодовування, його характеристика. (Єфтемій М., Думан М.)
  2. Дієта та режим жінки-годувальниці. (Кожокар Т., Георгіца Д.)
  3. Штучне вигодовування, його характеристика. (Голянтус А., Дирда А.)
  4. Змішане вигодовування, його характеристика. (Дутка Р., Лунга В.)
  5. Прикорм. Правила введення. (Майданський В., Міхаеса І.)
  6. Харчування дітей віком після року. (Поклітар І., Приутеса А.)
  7. Різноманітний асортимент харчування в дитячих закладах. (Томулець Д., Пожога М.)

Найкращими доповідачами були Лунга В. та Думан М.

Крім цікавих презентацій на конференції були продемонстровані цікаві факти з педіатрії.

IMG 1857-min

При підведенні підсумків  конференції  на тему: «Годування дітей раннього віку» відмічено, що інформація цікава, корисна та актуальна  для майбутніх медичних сестер  та фельдшерів в їхній майбутній практичній роботі.

 
День студента PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Субота, 17 листопада 2018, 13:42

IMG 1721-min

 

У Новоселицькому медичному коледжі відзначили Міжнародний День студента

Традиційно 17 листопада українське студентство відзначає своє професійне свято – День студента. Ця подія не оминула і Новоселицький медичний коледж БДМУ. Напередодні свята – 15 листопада, весь коледж поринув у святкову атмосферу. В прикрашеному холі навчального закладу лунала музика, а всі бажаючі мали змогу зробити цікаві фото з викладачами та друзями.

Яскравим продовженням дня був концерт в актовій залі коледжу із запальними танцями, яскравими піснями та неймовірним виром емоцій.

Дуже приємно, що на студентське свято завітав заступник Новоселицького міського голови Шова Деомід Федорович, який щиро привітав всіх студентів коледжу, нагородив найкращих представників студентства грамотами та подарунками.

Теплі слова вітання на адресу дружньої студентської родини прозвучали з вуст директора медколеджу Руслана Ілліча Романюка, який також відзначив кращих студентів навчального закладу.

Талановита творча студентська молодь ще раз нагадала, що студентське життя – не лише пари та сесії, а ще й веселощі. У кумедній формі студенти вирішили розказати про власні будні і про те, як не потрібно складати заліки та іспити.

Загалом День Студента пройшов дуже енергійно та насичено, як то кажуть «по - студентському». У всіх залишилось багато вражень та позитивних спогадів!

Останнє оновлення на П'ятниця, 23 листопада 2018, 14:00
 
День української писемності та мови PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 12 листопада 2018, 17:33

 

 

9 листопада 2018 року – величне свято для українців, які проживають на усіх континентах світу, адже саме в цей час відзначається День української писемності і мови. Чарівна співуча українська мова лунає на не тільки на нашій мальовничій і чудовій землі, а й далеко за її межами. Пишаємося мовою наших дідів і прадідів. Пам’ятаємо, де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної слова, рідної землі.

В День української писемності та мови вже не перший раз студенти Новоселицького медичного коледжу БДМУ разом з викладачами долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України». Приємно відзначити, що з кожним роком все більше і більше стає учасників мовного флеш-мобу.

 
Методичне об'єднання кураторів груп PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Понеділок, 12 листопада 2018, 16:08

Засідання методичного об’єднання кураторів груп

 

 

 9 жовтня 2018 року відбулося засідання методичного об’єднання кураторів груп. Заступник директора з виховної роботи продемонструвала презентацію«Фактори дезадаптації та умови адаптації студентів першого року навчання», в якій окреслила основні проблеми адаптаційного періоду та шліхи їх подолання. Дмитрієва К. А. – психолог коледжу, проінформувала про результати анкетування, яке було проведено серед студентів першого року навчання. Крім того, на засіданні куратори ознайомили з соціальними паспортами груп, Плачінта І. М. доповіла про організацію роботи зі студентами пільгових категорій. Бушила М. І. – куратор ІІІ Б медсестринської групи підготував презентацію «Булінг у молодіжному середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання», а психолог провела тренінгове заняття з присутніми з цієї теми.

Останнє оновлення на Понеділок, 12 листопада 2018, 17:31
 
Cтудентська спартакіада PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
П'ятниця, 19 жовтня 2018, 09:38

11 жовтня 2018 року на стадіоні м. Новоселиці відбулася традиційна студентська спартакіада. Всім викладачам коледжу було приємно бачити студентів такими дружніми, бадьорими та готовими до перемог. Головною метою цього заходу було не тільки досягнення спортивних успіхів, а й отримання позитивних емоцій. Відкрив змагання директор навчального закладу Романюк Руслан Ілліч, який зокрема сказав, що йому приємно бачити студентів коледжу такими дружніми, бадьорими та готовими до перемог, побажав усім учасникам спортивних успіхів, а головне веселого настрою. Незважаючи на конкуренцію та бажання перемогти, після закінчення естафети суперники обмінюються дружнім рукостисканням.

В програму спортивних змагань входили стройовий огляд, біг на 100 м, спортивна естафета, стрибки в довжину. Особливо приємно те, що юнаки та дівчата коледжу активно та завзято приймали участь у всіх етапах спортивних випробувань. Навіть ті, хто не змагалися за перемогу, не залишилися байдужими до подій цього дня. Підсумки та нагородження переможців відбудуться незабаром.

 

 
„Нова сім’я” PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Середа, 10 жовтня 2018, 10:00

27 вересня 2018 року до Новоселицького медичного коледжу БДМУ завітали гості з Чернівецького міського благодійного фонду „Нова сім’я” – є благодійною організацією, яка створена з метою захисту дітей та молоді краю від наркотичної залежності, покращення життя людей залежних від наркотиків, хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз.

 

Останнє оновлення на Середа, 10 жовтня 2018, 10:02
 
День працівника освіти PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Четвер, 04 жовтня 2018, 11:37

Традиційно у першу неділю багряного жовтня, у найпрекраснішу пору бабиного літа, коли ледь - ледь шелестить падолистом осінь, коли над землею пламеніють різнобарвні квіти, приходить величне свято – День працівників освіти, День Учителя, Вихователя, Людини, яка дає нам крила для високого життєвого польоту, яка засіває в юних душах велику любов до України, її народу і землі.

Напередодні цього дня вшановували нелегку, але почесну викладацьку працю і в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ. З самого ранку викладачам підняли настрій студенти старшокурсники, які зустріли наставників з цікавими сюрпризами. Урочисту атмосферу протягом дня в коледжі створювала яскрава екологічна виставка «Золота осінь», яка зачаровувала своїми барвами та насиченими ароматами. Композиції із квітів, овочів, фруктів та осінніх листів нікого не залишили байдужими, тому що при їх створенні студенти проявили не аби який талант та винахідливість. Викладачі та студенти мали можливість зробити фотографії на згадку про свято біля фотозони.

Продовжилось свято в ошатно прибраній актовій залі, де панувала доброзичлива атмосфера, радість, сміх та святковий настрій. Тут зібралась вся студентська родина. Педагогічний колектив викладачів медколеджу вітали керівник апарату Новоселицької районної адміністрації Габа Ліліана Миколаївна, заступник Новоселицького міського голови Шова Деомид Федорович. Гості висловили слова вдячності за творчу, самовіддану працю, за вміння запалювати вогонь пізнання в серцях молоді, за відданість професії та відповідальне ставлення до свого покликання. Також привітав викладачів та співробітників зі святом директор навчального закладу Романюк Руслан Ілліч, який подякував колегам за щоденну працю, мудрість та терпіння, за непохитну віру в кожного студента. Під час урочисті було нагороджено найкращих викладачів та співробітників коледжу.

У цей урочистий день слова вдячності студенти адресували викладачам – наставникам. Концертну програму підготували студентки ІІ курсу відділення «Сестринська справа». У своїх привітаннях вони висловлювали почуття щирої вдячності, бажали творчої наснаги, терпіння, успіхів у роботі, здоров’я і процвітання, злагоди і миру. Подарунком для всіх стало і нагородження викладачів студентами випускних груп.

Наприкінці святкового концерту всі присутні покинули актову залу в піднесеному настрої та впевненості в тому, що професія вчителя, викладача є найблагороднішою з усіх.

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 19 жовтня 2018, 09:08
 
Європейський день мов PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 27 вересня 2018, 10:37

 
"Патологія залоз внутрішньої секреції" PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
П'ятниця, 25 травня 2018, 09:46

24 травня в ІІІ А м/с групі проводилась конференція з патфізіології і патморфології на тему "Патологія залоз внутрішньої секреції". Були присутні викладачі Коваленко С.Ж., Візітеа І.Ю. та методист коледжу Довганюк Г.Г.. Свої доповіді представляли студенти коледжу: Буряк Н., Гончарук А., Мартинюк Ю., Федорян М., Зеленюк Х., Пасат Л., Кіцак Ю., Калиновська М., Алергуш Н., Каптар Л..

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 25 травня 2018, 10:09
 
"Ніхто не забутий, ніщо не забуто" PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Середа, 23 травня 2018, 09:43

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр.. Не щезне з пам’яті людської, не згине в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-всякому  ставитися  до цієї війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.

Студенти ІІ курсу фельдшерської групи  Новоселицького медичного коледжу БДМУ разом з куратором Дмитрієвою К.А.,  та  заступником з  виховної роботи Плачинтою І.М. провели виховний захід, вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час другої світової війни  та запалили свічку пам’яті.
Ведучі цього заходу - Анастасія Теслюк  та Микола Борецький , згадували про події тих років.

Почесним гостем цього заходу був учасник бойових дій , інвалід Великої Вітчизняної війни Бездушний Василь Никифорович. Зі слів Василя Никифоровича ми змогли почути історію його життя, а також якою дійсно була війна.

Слухали вірші та пісні у виконнані студентів: Олександри Грубняк, Катерини Требик, Анастасії Теслюк, Андрія Молодовського, Августіна Біньковського, Тетяни Житарюк, Валерії Михалеску, Олексія Остапчука, Марини Бідяк.

Травень, це місяць буяння садів, місяць по-літньому теплих ночей і нескінченних солов’їних пісень… а ще це місяць, коли змовкли останні постріли гармат, настала тиша і прийшов довгожданий, вистражданий, оплачений дорогою ціною мир. «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».

 

 
Відкрите заняття з історії України: «Україна в період загострення кризи радянської системи» PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Четвер, 03 травня 2018, 09:40

В рамках узагальнення досвіду роботи 2 травня 2018 року на базі кабінету історії та суспільних наук в І групі спеціальності «Сестринська справа» Алла Юріївна провела відкрите заняття з історії України по темі: «Україна в період загострення кризи радянської системи» (середина 60-х початок 80-х років).

Заняття пройшло дуже жваво. Студенти були зацікавлені процесом пізнання. Викладач зміг навчити студентів правильно розуміти історичні та політичні події, робити висновки. Заняття пройшло із застосуванням сучасних форм і методів організації навчального процесу, міжпредметних зв’язків. Раціонально використовувалася кожна хвилина заняття, своєчасно та якісно проводився кожний його етап.

Присутні колеги відмітили актуальність теми проведеного заняття, високий професіоналізм та майстерність Соколової А. Ю..  

 

Останнє оновлення на Четвер, 03 травня 2018, 09:42
 
Катерина Плачинта – переможець VIІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Субота, 21 квітня 2018, 16:40

Студентка I курсу спеціальності «Лікувальна справа» Катерина Плачинта – переможець VIІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка.

Серед студентів Новоселицького медичного коледжу БДМУ є чимало талановитої молоді, яка не тільки відмінно і наполегливо навчається, здобуваючи знання з медицини, а й гідно представляє навчальний заклад на різних престижних конкурсах. Нещодавно студентка першого курсу спеціальност і «Лікувальна справа» Катерина Плачинта стала переможцем VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Згідно з наказом МОН України Катерину нагороджено Дипломом III ступеня.

Вітаємо переможницю і бажаємо нових творчих  злетів і високих перемог.

 

Останнє оновлення на Середа, 25 квітня 2018, 09:05
 
Науково-практична студентська конференція PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Понеділок, 16 квітня 2018, 18:24

12 квітня 2018 року в актовій залі КВНЗ «Новоселицький медичний коледж БДМУ» проходила щорічна науково-практична студентська конференція, в  якій взяли участь студенти усіх спеціальностей. Роботи були присвячені актуальним питанням сучасної медицини, а також з загальноосвітніх дисциплін.

Майже усі доповіді засвідчили, що обдаровані студенти коледжу готові працювати в рамках галузі медицини.

Гуртківці підготували змістовні відео презентації своїх доповідей. Слухачі  дізналися багато нового і засвоїли цікаві факти.

У рамках роботи конференції доповідало 12 студентів. Теми доповідей були такі:

- Артеріальна гіпертензія: відповідність сучасним підходам лікування та профілактики на Буковині (Кедик Марія – студентка ІV курсу групи А спеціальності «Сестринська справа»). Керівники - Яценюк А.О., Банар О.О.

- Вплив житлових умов на стан здоров’я мешканців гуртожитку (Маковей Марина – студентка ІІ курсу групи А спеціальності «Сестринська справа»). Керівник Кулик Т.М.

- Короткозорість та далекозорість серед студентів нашого коледжу (Попей Міхаєла – студентка ІІІ курсу спеціальності «Акушерська справа»). Керівник Басараб Р.П.

- Проблеми здоров’ я дітей та підлітків (Руда Анастасія – студентка ІV курсу групи Б спеціальності «Сестринська справа»). Керівник Нестеровська Г.Р.

- Образ води в українській міфології та літературі (Плачинта Катерина – студентка І курсу спеціальності «Лікувальна справа».). Керівник Скриндіца Г.Ф.

- Поширення та вивчення ускладнень при симптомі «гострий живіт» по Новоселицькому районі. (Поваляева Кароліна – студентка ІV курсу групи Б спеціальності «Сестринська справа»). Керівники - Несторяк Н.І., Бушила М.І.

- Вклад М. Гамалія у розвиток мікробіології. (Гринчак Катерина – студентка ІІ курсу групи Б спеціальності «Сестринська справа»). Керівник Збиркот Л.О.

- Англіцизми в сучасній українській мові (Паскар Михайло – студент І курсу спеціальності «Лікувальна справа»). Керівник Лупу А.В.

- Значення замісної гормонотерапії при фонових передракових захворюваннях жіночих органів в Новоселицькому районі за 2013-2016рр. (Гончарук Альона студентка ІІІ курсу групи А спеціальності «Сестринська справа»).  Керівники - Візітев І.Ю., Кукуряк О.І.

- Моє село - Маршинці (Яценюк Олексій – студент І курсу спеціальності «Лікувальна справа»). Керівник Соколова А.Ю.

- Герої живуть поруч (Лунга Віталій – студент ІІ курсу спеціальності «Лікувальна справа»). Керівники Плачинта І.М., Скриндіца Г.Ф.

- Семіотичний та символічний зміст української вишивки (Міхаєса Олеся Олексій – студентка ІІІ курсу групи А спеціальності «Лікувальна справа»). Керівник Соколова А.Ю.
Серед кращих доповідачів слід відзначити таких, якПлачинта Катерина, Яценюк Олексій, Маковей Марина, Лунга Віталій, Руда Анастасія.

Доповіді учасників конференції викликали зацікавлення слухачів та жваві дискусії серед присутніх.

Підсумовуючи роботу конференції, заступник директора з навчальної роботи  Роман Довганюк побажав студентам розширювати коло наукових пошуків, активніше брати  участь у дослідницько-пошуковій роботі.

Усі учасники конференції отримали дипломи, які засвідчують їх участь у науково-практичній конференції студентів.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 16 квітня 2018, 18:31
 
V Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих вчених PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Понеділок, 16 квітня 2018, 18:00

 

4-6 квітня 2018 р. на базі вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний  медичний університет» відбувся V Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих вчених. Участь у форумі взяли представники навчальних закладів з різних країн, у тому числі і наш коледж. Учасники мали можливість поділитися своїми науковими здобутками та обговорити різні питання стосовно галузі медицини. Під керівництвом викладачів неврології та психіатрії Лілії Мироняк та Наталії Корецької студент ІІІ Б курсу спеціальності «Лікувальна справа» Валентин Неборак виступав  з доповіддю «Порушення мозкового кровообігу серед населення Новоселицького району».    

Членами журі кафедри робота була оцінена на достатньо високому рівні.

Останнє оновлення на Понеділок, 16 квітня 2018, 18:08
 
Всеукраїнська олімпіада з української мови серед студентів ВНЗ PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
П'ятниця, 02 березня 2018, 11:31

22 лютого 2018 року на базі ДВНЗ «Чернівецький коледж дизайну та економіки» відбувся ІІ (обласний) етап ХІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І–ІІ рівня акредитації, які здійснюють підготовку молодшого спеціаліста. Студентка ІІ курсу спеціальності «Лікувальна справа» Новоселицького медичного коледжу Лупу Аріна взяла участь у конкурсі.

Відповідно до наказу від 23 лютого 2018 року №4 Про підсумки проведення ІІ (обласного) етапу ХІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови.

Лупу Аріна Віталіївна відзначена у номінації «за високий рівень грамотності». Студентка - переможниця та викладач Скриндіца Г.Ф. представлені до нагородження Дипломом Ради директорів закладів вищої освіти Чернівецької області. 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 16 квітня 2018, 12:43
 
«Вічна пам'ять Героям!» PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 27 лютого 2018, 12:40

 

20 лютого всі українці вшанували Героїв Небесної сотні, людей які загинули під час Революції Гідності на майдані.

20 лютого 2014 року – найкривавіший день євро революції. На майдані в Києві з’явилися перші жертви, було чути стогони поранених, розпочався відлік Небесної  сотні, відлік нової історичної епохи, прагнення вистояти до останнього та відправити злочинну владу у відставку.

Вони не були героями, вони були звичайними людьми. І в останню мить віддали нам найдорожче-своє життя. За нас віддали, аби ми жили, долюбили за них, пісень за них доспівали.
Вшанувати пам'ять Героїв-обов’язок кожного свідомого українця.
Ці лютневі дні полонять не лише тіла. Наші душі холонуть від подій чотирирічної давності. Криваві розстріли мирної демонстрації стали історією.  Герої не вмирають! Під таким гаслом студенти  I медсестринської групи Новоселицького мед коледжу БДМУ разом з куратором Нестеровською Г.Р,  із зав. по виховній роботі Плачинтою І.М. та викладачем історії Соколовою А.Ю. провели патріотичний виховний захід, під час якого хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та запалили свічку пам’яті.
Ведучі цього заходу Настас Світлана, Балан Міхаела, Кулікова Олена, та Ілаш Марія згадували про доленосні події студентського майдану. Студентка Матушевська Ірина розповідала про свого батька, який і до цих пір захищає нашу Батьківщину у зоні АТО, продемонструвала присутнім змістовну презентацію, а закінчила розповідь власним віршем «Мій батько Герой».
В ході заходу всі присутні переглянули відеохроніку майдану, та прослухали, до сліз зворушливу, тематичну поезію.
Слухаючи вірші, які декламували такі вірші як:
- Змошу Крістіна, Русу Анна-Марія, Балан Марія, Ігнатеско Маргарита, Кушнір Роксолана, Червінська Юля, Ярчук Віра, Надієвець Тетяна, Дарій Алла-Аліна, присутні ледь стримували сльози, а подумками напевне, кожен на мить перенісся у ті криваві дні якими був охоплений майдан адже рядок кожного вірша кричить про сум Українського народу. А жура і туга тих днів закарбувалися в наших серцях та нашій пам’яті назавжди.
А також всі присутні мали змогу послухати патріотичні і зворушливі пісні у виконанні Балан Марії, Русу Анни-Марії, і Дарій Алли-Аліни.

Насамкінець виховного заходу із уст ведучих прозвучали слова:
« Не розчаровуйсь в Україні,
А розумій її печаль.
Що робиш ти для неї нині,
у себе спершу запитай…»

З уст Русу Анна-Марія, дуже заклично пролунали слова молитви:
« В своїй Молитві, Боже єдиний,
Прошу: дай щастя для України.!»

Всі,  хто поклав своє життя за нашу незалежність, житиме вічно у наших серцях, бо Герої не вмирають:
« Герої такі не вмирають».
Вони будуть вічно живі
Героїв завжди пам’ятають
На небі й на рідній землі.

«Вічна пам'ять Героям!»

Останнє оновлення на Понеділок, 19 березня 2018, 14:42
 
Міжнародний день рідної мови у Новоселицькому медичному коледжі БДМУ PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 27 лютого 2018, 12:28

21 лютого 2018 року в Міжнародний день рідної мови у Новоселицькому медичному коледжі БДМУ викладачами української мови та літератури було проведено чимало цікавих заходів, приурочених цьому святу.

Гриньова Тетяна Вікторівна запросила на відкрите заняття у І групу спеціальності «Лікувальна справа» з теми: «О. Довженко – митець своєї епохи».

Метою заняття було ознайомлення студентів зі складною життєвою долею та творчими набутками О. Довженка. Протягом пари вдалося показати талановиту натуру митця та ті джерела, які формували його письменницький талант; розкрити суть того, в чому полягав трагізм долі О. Довженка.

На занятті використовувались презентації, кадри фільмів  

О. Довженка «Зачарована Десна», «Аероград», «Мічурін», «Україна в огні», фото сімейного архіву, а також елементи навчально-дослідницької роботи студентів. 

Під час обговорення викладачі, які були присутні на занятті відзначили добру психологічну атмосферу, різноманітність використаних викладачем методичних прийомів для досягнення поставленої мети.

Також у цей день студентки  І групи спеціальності  «Сестринська справа» написали «диктант єдності» «Без мови немає народу». Готуючись до свята, викладачі зі студентами доклали багато зусиль, щоб ознайомити усіх з цікавими висловами про мову українських письменників та видатних діячів мистецтва. Таким чином, свято видалось напрочуд цікавим та вдалим.

 


 
Районний огляд-конкурс читців – декламаторів PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 27 лютого 2018, 12:19

Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа.

Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури

                                                                                               Іван Франко

Великий Кобзар – гордість нації, душа народу, наша велич і краса. Невмирущі твори національного Пророка – це своєрідна життєва програма для кожного свідомого українця у нашій багатонаціональній сім’ї.

Щорічно в березні ми з великою вселюдською повагою вшановуємо пам'ять генія української нації, поета-революціонера, демократа – Тараса Шевченка. 24 лютого 2018 року, з метою відзначення 204 - річниці від дня народження митця, в районному Будинку культури м. Новоселиця пройшов районний огляд-конкурс читців – декламаторів. Ось і цього року студенти коледжу активно взяли участь у творчій події, продемонстрували свої мистецькі таланти у вмінні гарно та виразно декламувати поезію Тараса Шевченка.

Літературний марафон тривав понад 3 години. Слухачі та поважне журі мали можливість почути з уст конкурсантів вірші, написані Шевченком у різні періоди його творчості. У конкурсі виявили бажання взяти участь першокурсники нашого коледжу. Із медсестринських груп: Змошу Крістіна, Митківська Іванна, Матушевська Ірина, Русу Анна – Марія, Кушнір Роксолана та із фельдшерської групи – Вечерка Евеліна, Андрусяк Валерій та Яценюк Олексій. Учасники конкурсу емоційно та зворушливо читали два твори: перший – поезію Кобзаря, а другий – вірші українських поетів. Виступи оцінювало поважне та досвідчене журі, вони були приємно враженні виступами наших студентів та гідно оцінили їх.

І місце – Яценюк Олексій;

ІІ місце – Змошу Крістіна, Вечерка Евеліна;

ІІІ місце – Матушевська Ірина.

Вітаємо учасників та переможців!

 

 
Санітарно – просвітницька робота серед школярів PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 27 лютого 2018, 12:08

21 лютого 2018 року студенти та викладачі Новоселицького медичного коледжу БДМУ, разом з головою Новоселицької районної організації Товариства Червоного Хреста Глігор Мариною Флоріанівною, зустрілись зі школярами та вчителями Маршинецького НВК. Метою зустрічі була санітарно – просвітницька робота серед школярів. Студенти ІІІ курсу спеціальності «Лікувальна справа» Бринзила Олена та Мельничук Юлія ознайомили всіх присутніх з важливою проблемою, яка постала останнім часом перед населенням - епідемія кору. Студенти доступно проінформували про основні симптоми захворювання, принципи його лікування та профілактики. Особливо наголосили на важливості проведення планової вакцинації для запобігання інфікування. Підготувати цікаву інформацію та презентацію студентам допомогла викладач інфекційних хвороб – Герцун Світлана Миколаївна.

Наступне важливе питанням, про яке доповіли школярам – це надання першої долікарської допомоги постраждалим. Викладач хірургічних хвороб – Бушила Михайло Іванович цікаво, доступно і докладно розповів про основні етапи цієї допомоги та чітко продемонстрував, як покласти хворого у відновне положення, як провести штучну вентиляцію легень та непрямий масаж серця. Школярі разом з вчителями, під контролем Бушили М. І. та Глігор М. Ф,. старанно та із задоволенням тренувались на муляжі. Сподіваємось, що наша зустріч не пройшла марно, школярі отримали необхідну інформацію та зацікавились нею. 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 27 лютого 2018, 12:10
 
День всіх закоханих PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 27 лютого 2018, 12:00

 

День всіх закоханих або День Святого Валентина – це свято, яке із задоволенням відзначають в багатьох країнах світу. Багато люблячих сердець чекають саме на це свято, щоб нарешті зізнатися у коханні або знайти свою другу половинку. Це свято, коли все навкруги наповнено романтикою і коханням, а серця багатьох людей на землі наповнюються щастям. Атмосфера на вулицях просочена приємним ароматом несподіванки.

Напередодні свята в нашому навчальному закладі, як і у всьому місті, дух Святого Валентина розгулявся не на жарт. Вже зранку всі студенти та викладачі відчули чарівний дух свята, що охопив весь коледж. Адже, ще напередодні, студентки І медсестринської групи під керівництвом Нестеровської Галини Романівни святково прикрасили хол та оформили фотозону, щоб бажаючі могли зробити фотографії на згадку про цей романтичний день. І звісно всі закохані могли вкласти «валентинки» у скриньку.

Святковий настрій не полишав студентів та викладачів і на традиційній молодіжно–розважальній програмі «Мелодія для двох сердець», яка пройшла 12 лютого у районному Будинку культури. Чарівну половину людства представляли студентки коледжу: Гончарук Альона (ІІІ А м/с), Храб Ганна (ІІІ Б м/с), Присакар Марина (ІІІ А ф.), Караушу Ірина (ІІІ Б ф.) та Попей Міхаєла (ІІІ ак.), сильними та мужніми на святі були: Лунга Віталій  (ІІ А ф.), Кожокарь Тодор (ІІ А ф.), Георгіца Дмитро, (ІІ А ф.), Кожокару Іван (ІІІ А ф.) та Зварич Андрій (ІІІ Б ф). Учасники дійства цікаво та змістовно розповіли про свої захоплення,побажання,мрії. Під час конкурсної програми вони продемонстрували свої здібності, винахідливість і дотепність в різноманітних конкурсах та складних ситуаціях. Не можна не сказати і про ведучих свята – чарівну і тендітну Єфтемій Ольгу та неповторного, артистичного Неборака Валентина, які своїми веселими жартами підтримували піднесений настрій у всіх присутніх у залі. В результаті конкурсів журі та глядачі обрали ідеальну пару – Гончарук Альону та Лунгу Віталія. Вітаємо наших переможців!

Окрасою програми були виступи артистів коледжу: всіх вразив ніжний та чуттєвий танець танцювального колективу «Акцент», учасники заслуженого колективу народного танцю «Ватра» неперевершено з азартом виконали «Буковинський танець», солістки коледжу Марина Бідяк та Кристина Чеука подарували глядачам мелодійні пісні. Однак, присутніх очікував сюрприз – музична композиція у виконанні Кристини Чеуки та Стаса Кіріліча. Виступи артистів викликали бурхливі оплески вдячних глядачів. Наприкінці свята всім учасникам подарували солодкі подарунки, а публіка отримала масу позитивних емоцій!

Останнє оновлення на Вівторок, 27 лютого 2018, 12:02
 
Традиційний прощальний вечір випускних груп PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 27 лютого 2018, 10:32

15 лютого 2018 року в актовій залі коледжу відбувся традиційний прощальний вечір випускних груп. Студенти 4 курсу спеціальності «Лікувальна справа» (куратори груп – Алла Володимирівна Лупу, Ірина Михайлівна Плачінта та Віра Борисівна Кочервей) і «Сестринська справа» (куратори груп – Луїза Михайлівна Доголіч, Наталія Іванівна Несторяк) здивували присутніх своїми унікальними талантами. Цьогорічні випускники, впродовж 4-х років навчання, завжди були учасниками усіх творчих заходів, що проводились у стінах рідного коледжу. Під час творчого звіту зі сцени лунали веселі, дотепні жарти у виконання студентів та викладачів, лилися неймовірно гарні та зворушливі пісні, також кожна група підготувала фото та відеофільми про своє різнобарвне студентське життя. Приємним сюрпризом для глядачів були запальні, ритмічні та надзвичайно енергійні танці кожної групи. З недавніх пір стало доброю традицією те, що разом зі студентами танцюють і їхні куратори. Концертні номери були різноманітними, цікавими, вибуховими, такими, що заворожували всіх присутніх. Виступи випускників були наскільки вдалим, що насправді, ніхто і не помітив, як промайнули 2 години. Весь час у залі панувала емоційна, доброзичлива, піднесена атмосфера. Особливо розчулила всіх присутніх прощальна пісня у виконанні усіх випускників. Слова цієї пісні були написані випускницею, головою Студентської ради 2017 року – Клочаною Галиною. І ось свято завершилося, а всі учасники вечора були трішки втомлені і неймовірно щасливі, адже вони отримали безліч компліментів від своїх друзів, рідних, викладачів коледжу та почули слова вдячності від нашого директора Руслана Ілліча Романюка, який адресував всім присутнім теплі слова схвалення та вдячності.  

Отож, шановні випускники, бажаємо вам нових життєвих перемог, легких доріг та високої професійної майстерності.

Хай вам у всьому щастить!

 

Останнє оновлення на Вівторок, 27 лютого 2018, 10:40
 
Традиційна зустріч випускників всіх поколінь PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Понеділок, 26 лютого 2018, 16:23

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Шановні випускники Новоселицького медичного коледжу БДМУ!
Рідний коледж гостинно запрошує Вас на традиційну зустріч випускників всіх поколінь,

яка відбудеться 29 березня 2018 року 
о 12:00 в актовій залі коледжу. Реєстрація випускників з 10:00 
в корпусі №1 за адресою: 
м. Новоселиця, вул. 1 Травня, 20
Тел. для довідок: (03733) 5-09-34 
Запрошуємо всіх!

Останнє оновлення на Понеділок, 26 лютого 2018, 16:25
 
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Середа, 27 грудня 2017, 12:44

23 грудня 2017 року студентка І курсу спеціальності «Лікувальна справа» Катерина Плачинта взяла участь у ХVІІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, який проходив на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Чернівецької міської ради. Катерина посіла ІІ місце у конкурсі.

Вітаємо! Вітаємо! Вітаємо!

Останнє оновлення на Понеділок, 26 лютого 2018, 15:35
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 2