Всесвітній День боротьби зі СНІДом PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Понеділок, 10 грудня 2018, 12:48

 

Молодь за здоровий спосіб життя!

З 26 по 30 листопада 2018 року напередодні Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в Новоселицькому медичному коледжі БДМУ проводився тиждень «Молодь за здоровий спосіб життя!».

СНІД – одна із найважливіших і трагічніших проблем, що виникла перед людством наприкінці XXстоліття і залишилася Чумою XXIстоліття. Україна за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу займаю одне з перших місць у східноєвропейському регіоні. Тому вчасна діагностика ВІЛ-інфекції збереже життя мільйонам людей.

Протягом цього тижня проводилась низка просвітницьких заходів, які були присвячені проблемам ВІЛ/СНІДу. Отож, в понеділок 26 листопада був проведений конкурс плакатів «Ми проти СНІДу». Студенти відобразили своє розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу за допомогою інформативних ілюстрацій. Під час години спілкування «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя!» студенти І курсу спеціальності «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» були ознайомлені з гіпотезами виникнення захворювання, зі шляхами передачі та проявами захворювань. Куратори провели анонімне анкетування «Що ми знаємо про ВІЛ/СНІД» на початку заходу та після нього. Було дуже приємно дізнатись, що рівень обізнаності студентів став вищим.

У вівторок, студентам ІVкурсу спеціальності «Лікувальна справа» демонструвалися відеофільми на тему СНІДу в Україні та світі. Студенти з цікавістю переглядали фільми та ділилися враженнями.

В середу 28 листопада викладачі акушерства – гінекології провели студентську конференцію «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас!» для студентів ІІІ курсу спеціальності «Акушерська справа» та «Сестринська справа».

IMG 2054-min

29 листопада студенти ІІІ курсу групи А спеціальності «Лікувальна справа» Михайєса Олеся та Лунга Віталій відвідали Новоселицький ліцей, в якому також проходив тиждень «За здоровий спосіб життя». Вони ознайомили школярів з презентацію на тему ВІЛ/СНІД. На завершення заходу було проведено вікторину, під час якої школярі продемонстрували високі знання щодо профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу. Присутні вчителі гідно оцінили високі знання студентів та цікаву інформацію. Адже це не перший раз, коли студенти Новоселицького медичного коледжу проводять просвітницьку роботу серед школярів Новоселицького району.

Не менш цікавим був флеш – моб серед жителів міста Новоселиця, під час якого студенти ІІІ Б фельдшерської групи проводили соціологічне опитування та інформували пересічних громадян про ВІЛ та СНІД як усно, так і за допомогою буклетів. Бонусом акції було безкоштовне розповсюдження заходів контрацепції.

Завершальним етапом акції було проведення відкритого виховного заходу «СНІД: сторонніх не повинно бути!» для студентів І – ІІІ курсів, який підготували студенти ІІІ - Б фельдшерської групи. Ведучі зі сцени ознайомили з невтішними даними статистики про розповсюдженість ВІЛ/СНІДу на Україні, продемонстрували пізнавальну презентацію, декламували до болю вражаючі вірші та в цікавій формі ознайомили присутніх, що відбувається з імунітетом при ВІЛ – інфікуванні.

Головна мета проведення тижня – звернути увагу студентів на проблему СНІДу не лише з медичного погляду, а й в аспекті сприйняття хворих на цю недугу в соціумі. Недаремно символом цього дня є червона стрічка як знак толерантного ставлення до них. Саме таку стрічку ще з ранку отримав кожен студент і викладачі коледжу. В рамках проведення акції студенти коледжу та мешканці нашого міста отримали багато інформації про СНІД та його наслідки, про необхідність боротьби з цією страшною хворобою.

Тож не псуймо і не ускладнюймо собі життя, воно і так нелегке. Не спішімо спробувати надто багато одразу, бо все ще попереду, а СНІД в одну мить може перекреслити прекрасні життєві плани. Цінуймо кожну хвилину, бо живемо ми тільки один раз. Не втрачаймо життя, адже єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу – це ми самі!!!

 

IMG 2198-min

Останнє оновлення на Понеділок, 10 грудня 2018, 17:46